В умовах широкомасштабної воєнної агресії росії проти України фармацевтичний сектор, адаптуючись та долаючи нові виклики, намагається рухатися вперед, поступово виходячи на довоєнні показники роботи. Регуляторні зміни та ініціативи, прогнози щодо розвитку фармацевтичної сфери, перспективи e-commerce, сучасні тенденції та тренди, промоція лікарських засобів — ці та інші теми були у фокусі уваги учасників XVIІІ Щорічного аналітичного форуму «ФАРМАПОГЛЯД. На шляху до відновлення», який 16–17 лютого 2023 р. відбувся у столичному КВЦ «Парковий».
Спеціалізований захід, організований компанією «Proxima Research International», зібрав близько 200 лідерів та керівників фармацевтичного бізнесу, представників владних органів та підприємств, бізнес-асоціацій, експертів та профільних юристів. Партнером заходу виступив рекламний холдинг Megapolis.
Підсумки роботи у 2022 р. та плани на поточний рік окреслили представники законодавчої та виконавчої гілок влади, державних підприємств та міжнародних партнерів.
Війна по-різному вплинула на учасників ринку. У кожного з них своя історія подолання її викликів. Серед основних проблем: бойові дії та руйнування, необхідність захисту та міграція персоналу, ускладнення ланцюгів постачання, зміна бізнес-середовища та регуляторного поля. Представники фармбізнесу поділилися кейсами подолання цих викликів. При цьому, незважаючи на складні обставини, фармкомпанії продовжують благодійну діяльність, допомагаючи населенню та Збройним силам України.
Не останню роль у роботі фармкомпаній під час війни відіграє енергетична криза, спричинена ракетними обстрілами об’єктів енергетичної інфраструктури. Зокрема, 75% теплової генерації України було пошкоджено або знищено.
Втім, рано чи пізно війна закінчиться перемогою України і постане питання відшкодування збитків, а тому вже зараз необхідно збирати доказову базу щодо цього. Учасники форуму також обговорили світовий досвід компенсації збитків та перспективи для українських компаній.