У КИЄВІ ПРОЙШОВ ФОРУМ ІННОВАЦІЙ KYIV SMART CITY FORUM 2018

1 Листопада 2018
У КИЄВІ ПРОЙШОВ ФОРУМ ІННОВАЦІЙ KYIV SMART CITY FORUM 2018
31 жовтня у КВЦ «Парковий» відбувся Kyiv Smart City Forum 2018 — одна з головних подій Східної Європи, присвячена застосуванню технологій та інновацій в сучасному міському просторі. На форумі показали унікальні smart-проекти України та світу, а також найкращі технологічні кейси від вендорів.

Цього року Kyiv Smart City Forum 2018 став комунікаційною платформою для більш ніж 1300 людей. Понад 50 провідних українських і міжнародних експертів поділилися практичними кейсами, як зробити життя містян комфортним і безпечним за допомогою цифрових сервісів.

У секції I. Smart City / Safe City підприємці, менеджери й чиновники обговорили результати розвитку цифрової інфраструктури Києва та плани міської влади на наступний рік.

Зі спеціальною доповіддю про вплив цифрових вирішень на якість життя в місті виступив Вальтер Фуст, амбасадор, колишній голова Швейцарського агентства міжнародного співробітництва, голова Африканського інноваційного фонду зі Швейцарії.

Дмитро Шоломко, директор Google-Україна, змоделював курс розвитку технологій у світі майбутнього, а також розповів про результати плідної співпраці міської влади з компанією Google.

Особливу увагу спікери приділяли розвитку систем безпеки в розумних містах. Давід Ар’є, засновник і генеральний директор компанії Transfotech Ltd, поділився ізраїльським досвідом управління технологією High Tech у міському просторі. Віталій Якушев, операційний директор консалтингової компанії з кібербезпеки 10Guards, розповів про реалізацію заходів щодо захисту систем, мереж і програмних застосунків від цифрових атак. Андрій Крищенко, начальник Головного управління національної поліції в місті Києві, пояснив, як технології й відеоаналітика допомагають правоохоронним органам запобігати загрозам і зменшувати ризики для громадян.

У секції II. Smart Mobility фахівці обговорили переваги розумного транспорту, а також актуальні питання моніторингу й контролю за безпекою міського трафіку. Ульріх Пляте, директор із цифровізації і мобільності atene KOM GmbH, поділився світовими технологічними трендами у сфері регулювання транспортних потоків.

Володимир Мельник, директор Київського велотреку і генеральний секретар Федерації велосипедного спорту міста Києва, розповів, як відбувається процес велосипедизації столиці. Дмитро Беспалов, директор компанії «А + С Україна», пояснив, як інтелектуальна транспортна система може розв’язати транспортні проблеми киян.

Для учасників Kyiv Smart City Forum 2018, які збираються реалізувати свої ідеї для покращення міста, організували воркшоп «Інструменти створення смарт сіті стартапів». Ігор Пеєр, засновник Open Innovation Incubator «Be Next IT», і Давід Ар’є, засновник компанії Transfotech Ltd, поділилися базовими знаннями, як саме майбутнім інноваторам потрібно готуватися до запуску свого міського проекту, а також окреслили ризики підприємництва.

У секції Smart Building архітектори й урбаністи обговорили містобудування, міську аналітику й нові технології для житлового фонду. Йорг Райнер Ноеніг, професор наукових лабораторій CityScienceLab і DigitalCityScience, розповів про інноваційний урбанізм на прикладі Гамбурга. Даніела Алльмейер, директор компанії Raumposition з Австрії, поділилася новими трендами в архітектурі Відня в умовах процесів глобального зростання. Нідерландський архітектор Хірокі Мацуура, засновник бюро MADMA urbanism+landscape, презентував, які глобальні трансформації міського простору відбудуться вже найближчим часом.

У секції Smart Environment активно обговорювали законодавство й нормативну готовність різних міст у сфері енергоефективності. Експерти розглянули схеми фінансування проектів, технології та обладнання, а також запропонували smart-вирішення для покращення екологічної ситуації в містах. Оксана Булгакова, керівниця програми ЄБРР з енергоефективності житла IQ energy, розповіла про способи модернізації українського житла. Діана Корсaкайте, керівниця проекту USAID, пояснила необхідність далекоглядної стратегії у питаннях районного опалення.

Для учасників форуму, які збираються реалізовувати власні міські проекти, компанія Visa провела воркшоп «Smart Urban Economy: драйвери та перспективи». На воркшопі було подано тренди смартизації підприємництва, успішні кейси й практичні поради для запуску міських стартапів.

У п’ятій секції «Smart Economy. Стартапи та блокчейн-технології» спікери наголосили на динамічному розвитку креативної економіки й ефективному застосуванні блокчейну в міській інфраструктурі. Марк Гінзбург ексклюзивно для гостей Kyiv Smart City Forum 2018 пояснив переваги впровадження блокчейну в інтелектуальні системи міст. Роман Сульжик, партнер компанії Distributed Lab, запропонував варіанти використання блокчейну для забезпечення прозорості державного управління.

Марлоус Помп, керівниця Blockchain-проектів в уряді Нідерландів, поділилася реальними smart-кейсами, які можна застосувати в Києві. Крістіна Фарінья, посилаючись на досвід роботи на посаді незалежної консультантки Міністерства культури Португалії, підкреслила, що один із найбільших трендів сьогодні — це креативна культура та питання досвідів.

Секції VI і VII були присвячені відкритому уряду й умовно були розділені на дві частини: український і міжнародний досвід. У секції VI фахівці дискутували про те, як домогтися прозорості процесів управління містом і забезпечити можливість для жителів впливати на результат. Громадські ініціативи назвали рушійною силою позитивних змін у місті.

Питання електронної демократії на прикладі міжнародного досвіду продовжили обговорювати в секції VII. Спікери дійшли спільного висновку, що збалансований розвиток міста можливий лише за умови максимальної відкритості влади та партиципації активних громадян. Йорданка Томкова, член Ради директорів правління фундації INNOVABRIDGE (EGAP) у Швейцарії, описала ефективні механізми роботи e-dem, які можна застосувати і в Україні.

У рамках Kyiv Smart City Forum 2018 відбулася щорічна церемонія нагородження міст-лідерів із впровадження інновацій в інфраструктуру. Експертне журі відзначило міські проекти, громадські та державні ініціативи в 6-ти номінаціях:
Нагорода в номінації "Найкраще інноваційне місто" — Харків.
Нагорода в номінації "Найкраща транспортна модель міста" —Тернопіль.
Нагорода в номінації "Найбільш комфортне місто для життя" — Київ.
Нагорода в номінації "Місто стартапів" — Львів.
Нагорода в номінації "Екологічне та енергоефективне місто" — Кривий Ріг.
Нагорода в номінації "Відкрите місто 2018" — Дрогобич.

Повернення до списку